11 MPA 2011/2012
Informacja o drużynie Krynickie Diabły HC Krynickie Diabły

Użyta krótka nazwa: DIA
Club HC Krynickie Diabły

Ligi w których występowała drużyna
Informacje tym sezonie:

HOCKEY CLUB KRYNICKIE DIABŁY (rok zał. 1999)
Barwy: żółto – czerwono - czarne
Klub Macierzysty: Krynickie Towarzystwo Hokejowe, rok zał. 1928.

Hockey Club Krynickie Diabły to klub hokejowy założony w 1999 roku, jako jeden z pierwszych w Polsce, zrzeszający w swych szeregach amatorów tej dyscypliny sportu. Wiąże on nierozerwalnie swe korzenie i utożsamia się z Krynickim Towarzystwem Hokejowym. Jego zawodnicy chcąc identyfikować się z miastem, jego tradycją oraz lokalnym środowiskiem przyjęła nazwę „Krynickie Diabły\", nawiązując tym samym do legendy o Krynicy-Zdroju. W swej piętnastoletniej działalności klub ten w istotny sposób przyczynił się do propagowania hokeja na lodzie jako wiodącej dyscypliny sportu w regionie.

W sezonie zasadniczym rywalizuje o cenne trofea z drużynami Polski południowej w ramach Małopolskiej Amatorskiej Ligi Hokejowej. Częstokroć odbywa również spotkania towarzyskie z zaprzyjaźnionymi klubami z polski i zagranicy. Diabelska drużyna jako jedna z nielicznych w kraju była jak dotąd uczestnikiem wszystkich edycji rozgrywanych Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie.

Swe hokejowe poczynania zawodnicy rozpoczęli pod czujnym okiem pierwszego trenera Marka Bialika wychowanka i byłego zawodnika KTH oraz GKS-u Tychy. Kolejnym trenerem, który poprowadził drużynę do zdobycia w 2004 roku tytułu Mistrza Polski był Jacek Dudek, podobnie jak jego poprzednik, wychowanek i były hokeista KTH oraz zawodowy gracz szwedzkiego Brinken IF.

W latach 2008 – 2013 Krynickie Diabły prowadzone były przez wielokrotnego reprezentanta naszego kraju Artura Ślusarczyka (KTH, Zagłębie Sosnowiec, Naprzód Janów). To pod jego komendą Krynickie Diabły, zarówno w tabelach ligowych jak i zestawieniach końcowych MPA, klasyfikowane były przeważnie w finałowej czwórce. W tym okresie poszczycić się mogą tytułem Wicemistrza i trzykrotnym zdobyciem brązowego medalu w rozgrywkach MALH oraz dwukrotnie brązowego medalu podczas IX i XI MPA. W 2009 roku stali się bohaterami jako zdobywcy pierwszej historycznej edycji Pucharu Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie.

W latach 2011 - 2013 rolę II trenera odpowiedzialnego za szkolenie zawodników pełnił Robert Błażowski, wychowanek i były ekstraligowy zawodnik Stoczniowca Gdańsk oraz KTH.

Obecnie funkcję selekcjonera oraz trenera klubu pełni Dominik Salamon wychowanek KTH, były ekstraligowy zawodnik KTH oraz Tyskiego GKS-u, w którym po zakończeniu kariery sportowej piastował również funkcję asystenta trenera. Swą wiedzą i doświadczeniem dzielił się również pełniąc funkcję trenera pierwszoligowej Cracovii oraz Pioniera Tychy. Aktualnie jest bardzo zaangażowany w projekt pn. „Nadzieje Olimpijskie”, mający na celu szkolenie hokejowej młodzieży z całej Polski oraz budowanie zespołu, który w przyszłości będzie reprezentował nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich.

Osiągnięcia:
Mistrz Polski - MPA 2004
Puchar Polski - PPA 2009
Brązowy Medalista - MPA 2010, 2012
Wicemistrz - MALH 2013
Brązowy Medalista - MALH 2010, 2011, 2012
:: Powered by JoomLeague - Version 0.93 ::