Mad Dogsi wracają na Mistrzostwa

Ostatni mecz barażowy o wejście do kwietniowych rozgrywek MPA zagrali na gdańskiej hali Olivia zawodnicy Mad Dogs i Cracovii. Mecz zakończył się wynikiem 8-3 (po karnych) dla MD.

Po pierwszym spotkaniu tej pary wygranym przez Krakowian 8-4, wejście do MPA Cracovia miała w garści. Natomiast przed Sopocianami stało niełatwe zadanie. Co prawda nawet remis otwierał "Pieskom" drogę do mistrzostw (jako "szczęśliwym przegranym"). Walka toczyła się więc o wejście z pozycji zwycięzcy do łatwiejszej, wygodniejszej dla obu drużyn grupy (w której czekały drużyny Goldwella, Zawiszy NT i Warsaw Kings). Celem była dla Mad Dogsów wygrana aż pięcioma bramkami lub dla Cracovii niedopuszczenie do tak wysokiej przegranej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-3 (po karnych) dla MD. Spełniło się życzenie Sopocian - po rocznej nieobecności na MPA drużyna Mad Dogs wraca do walki o tytuł mistrza kraju, w dodatku trafiają do łatwiejszej grupy.. Cracovia również weźmie udział w kwietniowej imprezie, jednak jako "szczęśliwy przegrany" grę rozpoczną w grupie D razem z Krynickimi Diabłami, Zagłębiem Sosnowiec i Torpedo Nikisz.

Mad Dogs Sopot - Cracovia Kraków 8 : 3 (2:1 - 2:2 - 3:0 - 1:0k)

1:0 Wojciech Chyliński - Piotr Kocemba
1:1 Andrzej Szewczyk - Maciej Tybuszewski
2:1 Jacek Tyczyński (4/5)
3:1 Michał Żołnowski - Karol Przybyła
3:2 Maciej Tybuszewski - Wojciech Zuber
3:3 Artur Szczygieł - Artur Sawicki (5/4)
4:3 Michał Okuniewski - Rafał Klein (4/5)
5:3 Karol Przybyła - Jacek Tyczyński
6:3 Piotr Kocemba - Bartosz Krzyżanowski
7:3 Wojciech Chyliński - Bartosz Krzyżanowski - Piotr Kocemba
karne:
1:0 Jacek Tyczyński
1:1 Maciej Tybuszewski
2:1 Bartosz Krzyżanowski

Kary: 20 min - 3 min
MD: Wojciech Stachowiak, Rafał Klein, Wojciech Chyliński, Bartosz Krzyżanowski, Marcin Okuniewski, Piotr Malicki, Wojciech Byzewski (1+10), Piotr Kaczmarek, Michał Śmigielski, Michał Okuniewski;  
CRA: Artur Szczygieł, Zbigniew Hebda, Mariusz Wójcik.

Sędziowali: Tomasz Heltman, Maciej Byczkowski.


Podsumowanie baraży:
Uczestnikami baraży było 6 zespołów rozstawionych w 3 parach. Do mistrzostw awansowali zwycięzcy dwumeczu oraz najlepsza przegrana drużyna nazwana "szczęśliwym przegranym".
Baraż A: Media Team - Katowickie Byki 0:5; 0:5
Baraż B: Mad Dogs Sopot - Cracovia Kraków 4:8; 8:3
Baraż C: PTH Poznań - Nesta Toruń 3:5; 3:5