Zapowiedź 13 MPA D2 w Krynicy Zdroju

13 MPA Dywizji II w Krynicy-Zdroju

Mistrzostwa Polski Amatorów to cykliczna impreza rozgrywana od 2002 r., której celem jest wyłonienie najlepszej amatorskiej drużyny w kraju. W zawodach przeważnie uczestniczyło do szesnastu zespołów z całej Polski, ale z upływem czasu, rozwoju amatorskiego hokeja i powiększającej się liczby drużyn nieprofesjonalnych ubiegających się o udział w rywalizacji o mistrzowską koronę, potrzebą chwili stała się organizacja zawodów niższego szczebla umożliwiających nowym drużynom awans do MPA. Od kilku lat rolę wstępnej selekcji pełniły gry barażowe, w poprzednim roku były to tzw. Mistrzostwa Grupy B, a w bieżącej edycji pretendujący do ekstraklasy amatorów (Dywizja I) zmierzą się w ramach turnieju Dywizji II, który odbędzie się pod Górą Parkową.

W krynickich zawodach rywalizować będzie dwanaście zespołów, w fazie eliminacyjnej podzielonych na trzy grupy. Do ćwierćfinału przejdzie osiem najlepszych z tego grona, a kolejne etapy turnieju wyłonią dwa zespoły, które uzyskają awans do Dywizji I.

Współorganizatorami mistrzostw są Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja i miejscowe stowarzyszenie HC Krynickie Diabły. Turniej odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Krynicy-Zdroju, Patronem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

 

Grupa A Grupa B Grupa C
Szerszenie Oświęcim
Podhale Nowy Targ
WKS Nowa Wieś
Meksyk Tychy
Chemik Kędzierzyn-Koźle
LHT Lublin
Warsaw Kings
Zawisza Nowy Targ
Czarty Kraków
Katowickie Byki
Naprzód Janów
STV Katowice