Komunikat Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja

W dniu 29.09.2012 w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja. Stowarzyszenia i Kluby posiadające hokejowe drużyny Amatorskie pozytywnie odpowiedziały na inicjatywę powołania Federacji, zaproponowanej przez Komitet Organizacyjny. Wojciech Krupa oraz Sławomir Turos zdefiniowali i przedstawili cele, zasady powołania organizacji działającej na szczeblu centralnym oraz przygotowali projekt Statutu.

Członkowie założyciele podjęli uchwały:

1. o powołaniu Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja z tymczasową siedzibą w Gdańsku
2. o przyjęciu treści Statutu Federacji
3. o powołaniu Komitetu Założycielskiego Federacji.
Komitet jest uprawomocniony do przeprowadzeni procesu rejestracji i organizacji Federacji. Po tym procesie Komitet zwoła Walne Zebranie, na którym zostaną wybrane władze Federacji - Zarząd i Komisja Rewizyjna.
W skład Komitetu weszli:
Sławomir Turos - TH Goldwell, Michał Śmigielski - Mad Dogs Sopot, Bartosz Purzyński - Dragons Gdańsk.
Skład został dobrany z uwzględnieniem logistyki przeprowadzenia Federacji przez procesu rejestracji i organizacji.

Członkami założycielami są:
Amatorski Klub Hokeja " Górale " Nowy Targ
Towarzystwo Hokejowe Goldwell Gdańsk
Sopocki Klub Hokejowy " Mad Dogs"
Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF " Pionier" Tychy
Amatorski Klub Hokejowy " Wiking" Oświęcim
Amatorski Klub Hokejowy " Dragons " Gdańsk
Siedleckie Towarzystwo Hokejowe
Stowarzyszenie Klub Sportowy " Oliwa Hockey Team" Gdańsk
"Trójmiejski Klub Media" Gdańsk
Klub Sportowy " Sigma Katowice"

Kontakt z Komitetem Założycielskim Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja :
Sławomir Turos
tel. 601 621 902
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

adres do korespondencji:
TH Goldwell.
80-557 Gdańsk
ul. Marynarki Polskiej 73

Wojciech Krupa
tel. 504 252 709
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Serdecznie zapraszamy wszystkie organizacje, które identyfikują się z założonymi celami i są chętne w działaniu na rzecz ich realizacji.

Komitet Organizacyjny w osobach, Wojtek Krupa i Sławomir Turos zwracając się wcześniej do Państwa określili cele i powody powołania organizacji na poziomie Centralnym.


Szanowni Koledzy
Zwracamy sie do Was z inicjatywą, powołania organizacji, której celem będzie wyłonienie reprezentacji środowiska Amatorskich Drużyn Hokeja na Lodzie na poziomie Centralnym , czyli ogólnopolskim. Związek pod nazwą Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja będzie miał za zadanie reprezentować nas na szczeblu Centralnym w kontaktach z Ministerstwem Sportu, Ministerstwem Edukacji, instytucjami Samorządowymi na wszystkich szczeblach, organizacjami zajmującymi się sportem. Jego zadaniem będzie szukanie poparcia organizacyjnego i finansowego potrzebnego dla rozwoju Sportu Amatorskiego w dyscyplinie jaką jest Hokej na Lodzie. Federacja będzie organizatorem centralnych rozgrywek MPA i PPA wyłaniających Mistrza Polski Amatorskich Drużyn Hokeja na Lodzie, oraz innych rozgrywek i turniejów w hokeju na lodzie.
Zadanie pozyskiwania środków finansowych z puli ministerialnej, władz samorządowych, uzyskiwanie dotacji, przyjmowanie darowizn, jest możliwe tylko wówczas, jeżeli będziemy mieli uregulowany status prawny i odpowiednią reprezentację naszego środowiska. Dlatego idea powołania Związku wychodzi na przeciw tym potrzebom.
Koledzy, bardzo realne jest uzyskanie stosownego wsparcia finansowego i organizacyjnego, możemy czerpać z puli środków finansowych, które są przeznaczone dla rozwoju Sportu Amatorskiego, ale sami w pojedynkę mamy bardzo małe szanse na to. Będziemy mieli znacznie większe szanse na znalezienie sponsoringu, który może zasilić Związek i jego członków, jak również zwiększy szanse na znajdowanie miejsc do organizacji w przyszłości MPA.

Federacja nie zamierza ingerować i dokonywać jakichkolwiek zmian w organizacjach regionalnych. Ligi oraz drużyny działają autonomicznie na zasadach ustanowionych i zatwierdzonych przez swoje władze. 
Federacja nie będzie zajmowała się ujednolicaniem regulaminów rozgrywek regionalnych.
Federacja będzie opracowywała regulaminy i zasady rozgrywek, których będzie organizatorem / MPA, PPA/.
Federacja ma za zadanie uzyskać środki finansowe na imprezy ogólnopolskie typu MPA, PPA i inne turnieje na poziomie centralny. Środki te, między innymi, będą proporcjonalnie rozdzielane i przeznaczane na finansowanie udziału członków Federacji w MPA i PPA.

Czekamy na Was, jeżeli macie wątpliwości i pytania to prosimy o kontakt. Pamiętajcie, że nasz sukces w dużej mierze będzie zależał od nas samych, od naszej świadomości, potrzeby samoorganizacji i determinacji w dążeniu do realizacji celów jakie sobie stawiamy. Inni są już przed nami, popatrzcie jak działają np. siatkarze plażowi, kolarze terenowi i wiele innych dyscyplin, które na poziomie amatorskim potrafią zorganizować fantastyczne imprezy, skupiające uwagę mediów i przyciągające sponsorów.

Poprawiony: czwartek, 04 października 2012 23:59