Komunikat Zarządu Rozgrywek Amatorskich

Poniżej publikujemy sprawozdanie ze spotkania przedstawicieli drużyn amatorskich w hokeju na lodzie, które odbyło się 29.09.2012 r. na warszawskim Torwarze. Zarząd podjął ostateczne decyzje dotyczące tematów przedyskutowanych na spotkaniu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 13 drużyn: Zagłębie Sosnowiec, Pionier Tychy, Viking Oświęcim, Grizzlies Gdynia, Media Team Gdańsk, Mad Dogs Sopot, Warsaw Kings, LHT Lublin, STH Siedlce, Goldwell Gdańsk, Górale Nowy Targ, Automatyka Dragons Gdańsk, Krynickie Diabły.

PUNKT 1. Na początku rozlosowano grupy Mistrzostw Polski Amatorów sezonu 2012/2013. W trzech grupach rozstawiono (poprzez losowanie) mistrza i wicemistrza tegorocznych MPA oraz organizatora przyszłorocznych MPA.

Grupy prezentują się następująco:

GRUPA A: Sigma Katowice, MH Automatyka Dragons Gdańsk, Oliwa Hockey Team, Krynickie Diabły;

GRUPA B. Sielec Sosnowiec, Goldwell Gdańsk, Polonia Bytom, Mad Dogs Sopot;

GRUPA C. Pionier Tychy, Wojownicy Oświęcim, Górale Nowy Targ, Zagłębie Sosnowiec.

Turniej będzie rozgrywany dla 12 drużyn systemem: 3 grupy po 4 drużyny, gdzie do ćwierćfinałów awansują po 2 najlepsze zespoły z grup oraz 2 drużyny z 3 miejsc z najlepszym bilansem punktowym. Z MPA w tym sezonie nikt nie spada.

Gospodarzem MPA 2012/2013 będzie Pionier Tychy, a turniej odbędzie się w dniach 25-27.04.2013 r. Koszt  2.000 zł na drużynę. Zaliczkę w wysokości 1.000 zł należy przelać do końca grudnia 2012 r. na konto organizatora, pozostała część w wysokości 1.000 zł należy wpłacić do końca lutego 2013 r. Organizator otrzyma adresy kontaktowe do drużyn i prześle niezbędne informacje.

PUNKT 2. Drugim punktem był turniej kwalifikacyjny grupy B.

W związku ze znacznym zainteresowaniem drużyn nowych na arenie ogólnopolskiej oraz sugestiami zregionalizowania rozgrywek, przeprowadzono internetowe głosowanie przedstawicieli drużyn grupy B. Za podziałem regionalnym głosowało 9 drużyn, za losowaniem wstawiły się 3 zespoły (pozostali nie oddali głosu lub nie oddali głosu w terminie).

W głosowaniu na miasta-organizatorów oddano głosów: Toruń-6, Nowy Targ-5, Elbląg-3.

W związku z powyższym organizatorami grupy północnej została Nesta Toruń, a grupy południowej Podhale Amatorzy Nowy Targ.

Organizatorzy przygotują ofertę cenową i datę turnieju oraz prześlą niezbędne informacje do zainteresowanych drużyn. Wpłata zaliczki 50% wpisowego do końca grudnia 2012 r., pozostała część do końca lutego 2013 r.

Do rozgrywek zgłosiła się nowa drużyna STH Siedlce, która na spotkaniu została przyjęta do turnieju grupy B. Na chwilę obecną mamy 19 drużyn - 10 w grupie północnej i 9 w grupie południowej. W obecnej sytuacji chętnie przyjmiemy jeszcze 1 drużynę, która zagra w grupie południowej (drużyna może być z całej Polski, o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń).

Rozlosowano grupy turnieju kwalifikacyjnego grupy B:

Region północny - Toruń:

A. Premio Toruń, GKH Gdynia, STH Siedlce, Eurogaz Toruń, Warsaw Kings

B. Nesta Toruń, LHT Lublin, Grizzlies Gdynia, Bombers Malbork, Media Team

Region południowy - Nowy Targ:

A. Naprzód Janów, Czarty Kraków, Cracovia Amatorzy, STV Katowice, Katowickie Byki

B. Viking Oświęcim, Meksyk Tychy, Chemik Kędzierzyn-Koźle, Podhale Nowy Targ.

Turniej będzie rozegrany dla 10 drużyn w Toruniu systemem: 2 grupy po 5 drużyn, gdzie do półfinału wchodzą po 2 najlepsze zespoły z grup, a zwycięzcy półfinałów rozegrają finał.

Dla grupy w Nowym Targu turniej będzie rozegrany dla 9 grużyn systemem: 1 grupa 5 drużyn i 1 grupa 4 drużyny, gdzie do półfinału wchodzą j.w. W przypadku zgłoszenia nowej drużyny turniej zostanie rozegrany jak w Toruniu.

Do MPA gr. A awansują 4 zespoły - po 2 najlepsze z grupy północnej i południowej.

Do turnieju gr. C spadają 3 drużyny: ostatnie miejsca z grup A i B z Torunia oraz ostatnie miejsce z grupy A z Nowego Targu (w grupie B Nowy Targ nie spada nikt na zasadzie "szczęśliwy los"). Tym sposobem w przyszłym sezonie grupa B będzie liczyła 12 drużyn. (W przypadku zgłoszenia się 10tej drużyny do turnieju w Nowym Targu, do turnieju grupy C spadają 4 drużyny – ostatnie z każdej grupy, 2 z Torunia i 2 z Nowego Targu.)

PUNKT 3. Rozgrywki planowane na kolejny sezon:

* 16 drużyn w MPA grupy A,

* 12 drużyn w turnieju kwalifikacyjnym grupy B (jedno miasto),

* grupa C - drużyny spadające z gr. B oraz nowe drużyny. System gr. C zostanie ustalony po zapoznaniu się z ilością chętnych zespołów.

Zwalniające się miejsca w MPA lub turnieju gr. B (dyskwalifikacja lub rezygnacja) będą zastępowane przez drużyny wyżej ustawione w klasyfikacji z poprzedzającego sezonu.

PUNKT 4. Kolejnym, tym razem burzliwym tematem było określenie statutu zawodnika 2 ligi PZHL jako amatora/zawodowca. Zarząd postanowił, że w rozgrywkach MPA i turniejach organizowanych przez Zarząd Rozgrywek Amatorskich będą mogli uczestniczyć amatorzy, którzy przystąpili do rozgrywek 2 PLH począwszy od sezonu 2011/12 (zawodnicy grający w 2 PLH przed rokiem 2011 są traktowani jak zawodowcy). Zawodnicy dopuszczeni do gry w 2 PLH z przeszłością hokejową (junior, zawodnik ekstra, 1 ligi i starej 2 ligi) będą weryfikowani zgodnie z regulaminem MPA.

PUNKT 5. Następnie określono terminy zgłaszania i weryfikacji zawodników oraz kary za negatywnie zweryfikowanych zawodników.

Do dnia 28.09.2012 r. powinny wpłynąć wstępne składy drużyn. Postanowiono, że ostatniego dnia grudnia mija termin na dopisywanie zawodników. Po zakończonej weryfikacji do 1.03.2013 r. należy przesłać składy ostateczne uczestników turnieju MPA i turniejów kwalifikacyjnych grupy B (25 osób).

Weryfikacja zawodników trwa od dnia 1.01 do dnia 28.02.2013 r. (listy zawodników zostaną przesłane do przedstawicieli drużyn). Przed turniejami przedstawiciele drużyn podpiszą oświadczenie o zakończonej weryfikacji i braku zastrzeżeń do grających zawodników.

Kary:

* za zgłoszenie wcześniej negatywnie zweryfikowanego zawodnika (lista zostanie przesłana do przedstawicieli drużyn) kara dyskwalifikacji drużyny (i wszystkich wpisanych w skład drużyny zawodników) na bieżący i kolejny sezon; dalej drużyna zaczyna rozgrywki od najniższej grupy.

* za zgłoszenie zawodnika, który zostanie po raz pierwszy negatywnie zweryfikowany - kara dyskwalifikacji zawodnika.

PUNKT 6. Zebranie założycielskie "Federacji Amatorskich Drużyn Hokejowych". Federacja zostanie zarejestrowana w Gdańsku. Kolejno na walnym zebraniu zostaną wybrane władze. Przyłączenie się kolejnych drużyn (ze statutem stowarzyszenia) będzie możliwe w każdym czasie.

Członkami założycielami są:
Amatorski Klub Hokeja " Górale " Nowy Targ
Towarzystwo Hokejowe Goldwell  Gdańsk
Sopocki Klub Hokejowy  " Mad Dogs"
Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF " Pionier" Tychy
Amatorski Klub Hokejowy " Wiking"  Oświęcim
Amatorski Klub Hokejowy " Dragons "  Gdańsk
Siedleckie Towarzystwo Hokejowe
Stowarzyszenie Klub Sportowy " Oliwa Hockey Team"  Gdańsk
"Trójmiejski Klub Media"  Gdańsk
Klub Sportowy " Sigma Katowice"
 
PUNKT 7. Mariusz Kowal rezygnuje z działania w Zarządzie. Za jego wkład i pracę bardzo dziękujemy.