13 MPA Gdańsk

Klasyfikacja medalowa po XIII MPA

13 MPA w Gdańsku

Przedstawiamy klasyfikację medalową wszechczasów z uwzględnieniem medalistów XIII Mistrzostw Polski Amatorów w Gdańsku. W zestawieniu nie pojawiła się żadna nowa drużyna, wszystki trzy już wcześnie także zdobywały medale. Wywalczone miejsce na podium pozwoliło znacznie przesunąć się całej trójce. Największy awans zanotował oczywiście nowy Mistrz Polski - Sigma Katowice, drużyna te przesunęła się z 8 na 3 pozycję. Sigma stała się również ósmym zespołem, który wywalczył tytuł mistrzowski. Na 9 pozycję awansowali pozostali medaliści ostatnich MPA - Mad Dogs Sopot i Pionier Tychy, legitymując się takim samym dorobkiem (srebro i brąz)

 

Podsumowanie XIII Mistrzostw Polski Amatorów w Gdańsku

13 MPA w Gdańsku

Emocje związane z imprezą już opadły, wszyscy dotarli do domów jedni w radości, inni z myślami dlaczego im się nie powiodło. Po kilku dniach od zakończenia przychodzi czas podsumowania, każda z drużyn z pewnością zrobi to w swoim gronie, my jako organizatorzy podsumujemy imprezę od swojej strony. Liczba pozytywnych komentarzy, podziękowań skłania nas do stwierdzenia, że Mistrzostwa stały na dobrym poziomie, a praca włożona przez szereg ludzi opłaciła się. Turniej po raz pierwszy był rozgrywany w takim systemie, że każdy mecz do samego zakończenia miał swoją stawkę. Dołączenie dwóch spotkań o utrzymanie spowodowało, że każda drużyna do samego końca o coś walczyła. Atrakcyjność meczów grupowych, które były rozgrywane przez dwa dni była wysoka, a nawet ostatni mecz piątkowego dnia był godny starcia o medal.

 

Podziękowania za XIII MPA w Gdańsku

13 MPA w Gdańsku

Podziękowania organizatora XIII Mistrzostw Polski Amatorów, prezesa Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja - Sławomira Turosa:

 

Zapowiedź XIII MPA w Gdańsku

13 MPA w Gdańsku

4 dni hokejowych emocji od rana do wieczora, 16 drużyn i 350 zawodników z całej Polski. To wszystko zobaczą kibice hokeja na Hali Olivia już od najbliższego czwartku. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie Dywizji I zagrają reprezentanci wszystkich trzech miast Gdańska, Gdyni i Sopotu.

 

XIII MPA - Medaliści poprzednich edycji

13 MPA w Gdańsku

Trzynaste Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie (Gdańsk 2014) startują już za dwa dni, dziś przygotowaliśmy dla Was artykuł o medalistach poprzednich 12 edycji. Impreza rozgrywana jest od 2002 roku, kiedy to po raz pierwszy w Sosnowcu zmierzono się o tytuł najlepszej drużyny w kraju.